Family Point

FAMILY POINT místo pro rodinu ® je služba, která rodičům a prarodičům umožňuje pečovat o děti ve veřejném prostoru. Vytváří síť míst, kde lze nakojit, nakrmit či přebalit dítě, ale také získat kontakty na prorodinné organizace poskytující různé služby a poradenství. Prostřednictvím webových stránek jednotlivých kontaktních Family Pointů lze navíc získat informace o aktuálních akcích, které se pro rodiny v regionu nabízí.

Tvůrcem a vlastníkem know-how služby Family Point je brněnská nezisková organizace Centrum pro rodinu a sociální péči, která od roku 1992 nabízí rodinám volnočasové, vzdělávací a poradenské programy a také podporu v obtížných životních situacích.

V současné době se Family Pointy nacházejí na řadě míst v Jihomoravském kraji, Kraji Vysočina, Zlínském a Jihočeském kraji.

Jeden z Family Pointů na Vysočině vznikl v rámci projektu Kraje Vysočina "Žijeme a pracujeme na Vysočině" při Informačním a poradenském centru Vysočina o.p.s. v Havlíčkově Brodě. Aktuální informace a přehled všech aktivit naleznete na samostatných stránkách Family Pointu: www.havlbrod.familypoint.cz

____________________________________________________________________________

Žijeme a pracujeme na Vysočině - zavádění prorodinných opatření do personální politiky příspěvkových organizací Kraje Vysočina v kontextu rodinné politiky kraje
Registrační číslo projektu: CZ.1.04/3.4.04/76.00238
Doba realizace projektu: 1. 7. 2012-30. 6. 2015

Více o projektu naleznete zde.