Projekty Obec přátelská rodině 

Vložte svůj text...

Vybrané aktivity Informačního a poradenského centra Vysočina o.p.s. jsou podpořeny z NDT Obec přátelská rodině  2021. 


Komunitní a prorodinné aktivity v rámci projektu Obec přátelská rodině 2021

Family Point byl v Havlíčkově Brodě zřízen v roce 2013.

Family Pointem se rozumí bezbariérové místo přátelské rodině, které umožňuje pečovat o malé děti a získávat informace pro podporu rodinného života. Hlavním cílem služby Family Point je zkvalitňování životních podmínek rodin v daném městě či obci.

Mezi další dílčí cíle služby Family Point patří posílení prorodinného klimatu v Kraji Vysočina, zkvalitňování životních podmínek rodin, možnost péče o děti v důstojném a přátelském prostředí, ale také odstraňováni bariér znesnadňujících sebevzdělávání. Cílem všech aktivit Family Pointu je posílit a zvýšit sebevědomí rodičů, iniciovat změnu životního stylu, zvýšit samostatnost a kompetentnost k rozhodování. Nabídka těchto aktivit pomáhá hledat možnosti pro sladění zájmů rodiny a požadavků.

V období od června do listopadu proběhla akce Komunitní dvoreček, kdy návštěvníci se svými dětmi upravili záhonky před vysázením a posléze proběhlo společné osazování záhonku a květináčů na našem Dvorečku ve Family Pointu Havl. Brod. Návštěvníci na našem Dvorečku strávili krásné chvíle při zahradničení, děti si zde mohly pohrát nejen na pískovišti, ale se svými rodiči využít i interaktivní chodníček (šišky, kůra ze stromů, dřevěné kostky, písek, masážní podložky, tedy materiály, které lidská chodidla důkladně promasírují). V nepříznivém počasí byl chodníček přemístěn do vnitřních prostor.